Závod 2018

Kopřivnice

Závod se bude konat na profesionálním testovacím oválu polygonu TATRA v Kopřivnici. Cílem tohoto závodu je připravit co možná nejspolehlivější Babettu a ujet na ní v týmu 2-7 jezdců, kteří se budou střídat dle svého uvážení, za 12 hodin co možná nejvíc kilometrů (kol) s minimem, nebo nejlépe žádnými poruchami.

Posledních 30 let se nic podobného na Babettách nejelo. Před pár lety nás chytl tento článek, který vyšel v Auto moto revue v roce 1988, kde skupina 3 týmů po dvou jezdcích kroužila 24 hodin po Hungaroringu na originálních Babettách a najeli za tu dobu přes 1000 km. Řekli jsme si, to je ono, přesně tohle by se mělo podniknout, ale pro začátek raději jen na 12 hodin, už jen z důvodu pronájmu okruhu, ať se to vše vleze do jednoho dne.

Máte možnost se vžít do opravdové závodní atmosféry, protože v tomto závodu půjde hlavně o týmovou taktiku. Tzn. vhodně zvolené závodní rychlosti, střídání jezdců až po drobný servis během závodu v depu, které si zařídíte dle svého gusta. Roli hraje každá sekunda. Nezapomeňte přizvat své kamarády, rodinu, kolegy z práce, aby vám přijeli fandit. Dobrý tým v kategorii originál nakrouží za 12 hodin kolem 500 km a ti nejlepší v kategorii speciál najedou kolem 800-900 km při průměrné rychlosti nad 70 km/h. Během závodu vyjedete několik nádrží benzínu, budete mít zamaštěné ruce od oleje a hlavně super pocit z toho, že jste se zúčastnili něčeho, o čem jiní pouze sní a nikdy na to nebudou mít stroje nebo finanční prostředky. Tento typ závodu je srovnatelný se závody 500 mil Indianapolis nebo s 24h Le Mans jen s tím rozdílem, že se jede na mopedech.

Rychlostní ovál polygonu Tatry Kopřivnice je situován ve svahu místního kopce Pískovna, převýšení na oválu mezi nejvyšším a nejnižším bodem je 35 metrů, což je docela slušné stoupání, které může potrápit zejména originální stroje s jezdci nad 90kg. Obvod oválu je 1600m (1 míle).

Výsledky

Fotogalerie