Závod

Jak jde čas

První ročník v roce 2018 se konal na profesionálním testovacím oválu polygonu TATRA v Kopřivnice.

Druhý ročník v roce 2019 se přesunul na jih Moravy do okrajové části Pánov města Hodonín kde se nachází nejlepší motokárová dráha v okolí. Tu jsme přestavěli aby tak aby měla méně zatáček a byla rychlejší.

Třetí ročník 2020 se konal opět na Pánově u Hodonína. Trať byla kompletně přepracována tak, aby nebyla stejná jako v roce 2019. Dle slov účastníků – byla ještě zábavnější a delší. 

Píše se rok 2021 a čtvrtý ročník tohoto jedinečného 12ti hodinového závodu Babett je tady! Skvělá trať, nové výzvy a super atmosféra úžasné akce. Pojedete s námi i Vy?

 

 Jak závod vznikl a o čem vlastně je?

Cílem těchto závodu je připravit co možná nejspolehlivější Babettu a ujet na ní v týmu 2-7 jezdců, kteří se budou střídat dle svého uvážení, za 12 hodin co možná nejvíc kilometrů (kol) s minimem, nebo nejlépe žádnými poruchami.

Posledních 30 let se nic podobného na Babettách nejelo. Před pár lety nás chytl tento článek, který vyšel v Auto moto revue v roce 1988, kde skupina 3 týmů po dvou jezdcích kroužila 24 hodin po Hungaroringu na originálních Babettách a najeli za tu dobu přes 1000 km. Řekli jsme si, to je ono, přesně tohle by se mělo podniknout, ale pro začátek raději jen na 12 hodin, už jen z důvodu pronájmu okruhu, ať se to vše vleze do jednoho dne.

Jak je vidět, byl to napínavý souboj až do poslední chvíle, neboť mezi prvním a třetím týmem byl za 24h rozdíl necelé 2 km!!!!

Máte možnost se vžít do opravdové závodní atmosféry, protože v tomto závodu půjde hlavně o týmovou taktiku. Tzn. vhodně zvolené závodní rychlosti, střídání jezdců až po drobný servis během závodu v depu, které si zařídíte dle svého gusta. Roli hraje každá sekunda. Nezapomeňte přizvat své kamarády, rodinu, kolegy z práce, aby vám přijeli fandit. Dobrý tým v kategorii originál nakrouží za 12 hodin kolem 350 km a ti nejlepší v kategorii speciál najedou kolem 400-500 km při průměrné rychlosti nad 60 km/h. Během závodu vyjedete několik nádrží benzínu, budete mít zamaštěné ruce od oleje a hlavně super pocit z toho, že jste se zúčastnili něčeho, o čem jiní pouze sní a nikdy na to nebudou mít stroje nebo finanční prostředky. Tento typ závodu je srovnatelný se závody 500 mil Indianapolis nebo s 24h Le Mans jen s tím rozdílem, že se jede na mopedech.

Kdo jsme

Jsme poměrně mladý veterán klub Veteráni Morava https://www.veteranimorava.cz založený v roce 2019. Protože práce našeho klubu je hlavně organizace akcí tak jsme se pustili i do této úžasné výzvy. Samozřejmě v tom nejsme sami. Celé by to nešlo bez podpory a pomoci okolí. Ať už jsou to kamarádi od veteránů či Babett, rodinní příslušníci, sponzoři, brigádníci, prostě všichni, kteří nám pomáhají zajistit hladký průběh celé akce. Za to Vám všem patří náš velký dík.