Slovakia Ring 2022

Slovakia Ring Orechová Potoň

Druhý závod ročníku 2022 nás 9. 7. poprvé zavedl za hranice, a to k našim východním sousedům na Slovensko, na kartingové centrum Slovakia Ring v Orechové Potoni (https://slovakiaring.sk/sk/karting). Bláznivé počasí toho víkendu jako by předznamenalo i trochu divočejší průběh závodu. Jelo se zostra, na trati byly vidět krásné souboje a nádherné předjížděcí manévry. Chuť závodit ale přinesla i několik ošklivých pádů, které se neobešly bez zranění. Prostě závod. Akci jsme si každopádně užili. Samozřejmě nejen my, kladné byly i reakce závodních týmů a příchozích diváků. Bavili se všichni a to nás moc těší.

A jak to všechno dopadlo?

V kategorii Babetta 206, 207 jednorychlostní originál zvítězil tým Neandrtálci se 451 ujetými koly před týmy Furt Plnej a Vacenovice Racing Team.
V kategorii Babetta 210, 225 dvourychlostní originál zvítězil tým Babetta Club Bratislava se 450 ujetými koly, následováni Piráty krajnic 1 a HABA Teamem.
Kategorii Babetta Speciál ovládl tým RedBull se 483 koly, druhý skončil MM Race Team, následovaný Jíral Racingem.
Kategorii Mix ovládli Cream Bikes se ujetými 436 koly, před Mopedem Míškovice All star a jako třetí se umístil tým Sósič Dewils.                                                      V kategorii Babetta 215 originál zvítězil tým BF Racers se 445 ujetými koly, následován Motomaxem Hodonín.
V kategorii Babetta CUP zvítězil tým Majo Racing se 464 ujetými koly, před Draky a Ducati Slovakia all.

Opět musíme všem týmům poděkovat za účast a skvělou atmosféru celého víkendu. Skvělí byli zdravotníci, kteří se s velkou péčí postarali o všechny zraněné. Děkujeme provozovatelům dráhy za přípravu a členům „Klubu priateľov auto – moto veteranov Hamuliakovo“ za pomoc se zajištěním doprovodného srazu veteránů. Díky letí všem našim sponzorům, příchozím divákům i našemu realizačnímu týmu. Tak zase příště.

Výsledky Slovakia Ring 9. 7. 2022

Týmům na stupních vítězů gratulujeme a všem zúčastněným děkujeme za skvělý závod.

Předchozí výsledky najdete na stránce historie.

Přehled hromadných výsledků z časomíry včetně jednotlivých kol si můžete stáhnout ZDE

V letošním seriálu na každém závodu je prvních 15 nejlepších týmů oceněno body následovně:

Umístění:     1.    2.    3.    4.    5.    6.    7.    8.    9.    10.    11.     12.    13.    14.    15.

Body            25   20   16  13   11   10    9     8     7      6       5         4        3       2      1

Kategorie: Babetta 206, 207 – jednorychlostní originál