Úvod

PRO ZÁVODNÍKY PRO DIVÁKY PRO STÁNKAŘE VETERÁN SRAZ VETERÁN BURZA PARTNEŘI A SPONZOŘI

NOVINKY

24. 6. 2018 - Pozor, pozor. Byly zapracovány novinky ohledně pravidel závodů pro závodníky. Závodníci, věnujte prosím pozornost změnám v sekci "Pro závodníky".

18. 6. 2018 - Spuštěn eshop na vstupenky a dárkové předměty http://shop.zavodymopedu.cz/. Neváhejte a nakupujte, počet reklamních předmětů je časově omezen. Pokud chcete vše doručit ještě před závodem, je třeba objednat nejpozději do 26. 6. 2018.


Kdo jsme?

Jsme skupina nadšenců, srdcařů, kteří se dali dohromady v posledních cca 10 letech přes různé Babetta fóra, moto srazy, závody. Náš klub vznikl v Brně v roce 2013, protože v té době bylo nejvíce členů v Brně, ale v současné době máme více členů mimo Brno na území celé ČR a SR.

Mezi naše skalní členy patří odborníci, kteří znají každý model Babetty do posledního šroubku, špičkoví ladiči, sběratelé technické a propagační literatury. Každý svým způsobem v něčem vyniká a dohromady jsme tým, který dokáže zodpovědět v podstatě na jakoukoliv otázku kolem Babett. Zasluhujeme se jistou měrou o zachování výroby náhradních dílů a uvádění nových náhradních dílů na trh. Komunikujeme s některými výrobci a starými „servismany“ a jsme v kontaktu s bývalými konstruktéry.

Máme několik tisíc fanoušků (i mezinárodně), organizujeme některé Babetta srazy. Prezentujeme se na Facebooku https://www.facebook.com/BabettaKlubBrno/

 

Posledních pár let jsme se zúčastnili několika lokálních závodů, převážně recesistického zaměření a pak debatovali u piva, že bychom si chtěli někde pořádně zazávodit, ale že není kde. Občas nás vzali někde u prestižnějších závodů na milost a vyhlásili kategorii Babetta, ale měli jste vidět ty úšklebky, s čím že to jako závodíme, a pak byli vždycky překvapeni, jak rychle dokáže Babetta pelášit. A proto jsme se rozhodli uspořádat závod přímo pro Babetty ve velkolepém stylu a to

12h vytrvalostní závod Babett (a jiných mopedů) – 30. 6. 2018 – polygon Tatra Kopřivnice

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co můžete očekávat?

Adrenalin, zábavu, bohatý doprovodný program (kapely, soutěže, zábava pro děti), veterán burzu, veterán sraz a mnoho dalšího.

O závodu

Závod se bude konat na profesionálním testovacím oválu polygonu TATRA v Kopřivnici. Cílem tohoto závodu je připravit co možná nejspolehlivější Babettu a ujet na ní v týmu 2-7 jezdců, kteří se budou střídat dle svého uvážení, za 12 hodin co možná nejvíc kilometrů (kol) s minimem, nebo nejlépe žádnými poruchami.

Posledních 30 let se nic podobného na Babettách nejelo. Před pár lety nás chytl tento článek, který vyšel v Auto moto revue v roce 1988, kde skupina 3 týmů po dvou jezdcích kroužila 24 hodin po Hungaroringu na originálních Babettách a najeli za tu dobu přes 1000 km. Řekli jsme si, to je ono, přesně tohle by se mělo podniknout, ale pro začátek raději jen na 12 hodin, už jen z důvodu pronájmu okruhu, ať se to vše vleze do jednoho dne.

Jak je vidět, byl to napínavý souboj až do poslední chvíle, neboť mezi prvním a třetím týmem byl za 24h rozdíl necelé 2 km!!!!

Máte možnost se vžít do opravdové závodní atmosféry, protože v tomto závodu půjde hlavně o týmovou taktiku. Tzn. vhodně zvolené závodní rychlosti, střídání jezdců až po drobný servis během závodu v depu, které si zařídíte dle svého gusta. Roli hraje každá sekunda. Nezapomeňte přizvat své kamarády, rodinu, kolegy z práce, aby vám přijeli fandit. Dobrý tým v kategorii originál nakrouží za 12 hodin kolem 500 km a ti nejlepší v kategorii speciál najedou kolem 800-900 km při průměrné rychlosti nad 70 km/h. Během závodu vyjedete několik nádrží benzínu, budete mít zamaštěné ruce od oleje a hlavně super pocit z toho, že jste se zúčastnili něčeho, o čem jiní pouze sní a nikdy na to nebudou mít stroje nebo finanční prostředky. Tento typ závodu je srovnatelný se závody 500 mil Indianapolis nebo s 24h Le Mans jen s tím rozdílem, že se jede na mopedech.

Rychlostní ovál polygonu Tatry Kopřivnice je situován ve svahu místního kopce Pískovna, převýšení na oválu mezi nejvyšším a nejnižším bodem je 35 metrů, což je docela slušné stoupání, které může potrápit zejména originální stroje s jezdci nad 90kg. Obvod oválu je 1600m (1 míle).

Dráha je klopená, aby jezdci v plné rychlosti vlivem odstředivé síly nevylítli z dráhy ven přes svodidla.

Kategorie

Můžete závodit v několika kategoriích a to:

  1. jednorychlostní Babetta originál 206,207
  2. dvourychlostní Babetta originál 210, 215, 225
  3. Babetta speciál 206, 207, 210, 215, 225
  4. Moped Mix (50ccm se šlapátky bez rozdílu značky. Tedy Korádo, Stadion, Puch, Sacgs, Herkules, Piaggio, Gizmo atd.

Protože tento závod neděláme pouze pro závodníky, ale také pro diváky tak je nutné zmínit, že diváci nemusí nikde chodit pěšky, až doprostřed polygonu přijedou svým automobilem nebo motorkou. Parkování je zajištěno přímo v centru dění. Místa je dostatek, areál pojme bez problému několik tisíc lidí včetně aut.

Příjezd

Viz odkaz https://mapy.cz/s/2vVNI

Vstupné

  • 0 – 6 let – zdarma
  • 7 – 17 let – 50 Kč
  • 18+ - 100 Kč
  • parkovné 50 Kč auto/moto na celý den (Babetty mají parking zdarma)
Vstupné bude možno zakoupit přímo na místě při vjezdu do areálu na bráně č.6

Časový harmonogram

Otevření areálu: 6:00 (brána č.6)

Přihlášení jezdců, příprava závodních strojů a technické přejímky: 6:30 – 7:30

Rozprava s jezdci, pokyny pro závod: 7:30 – 7:45

Zahřívací kolo a postavení na startu: 7:45 – 7:55

START ZÁVODU: 8:00

Ukončení závodu: 20:00

Vyhlášení výsledků: 20:30

Úklid, opuštění areálu: 22:00

Pro závodníky

Chcete si zazávodit a zažít něco co jenom tak nezažijete? Neváhejte a neseďte doma. Přijeďte si zajezdit na legendárním polygonu Tatra Kopřivnice.

Co pro to musíte udělat? Zaregistrujte se ZDE, vyplňte přihlášku do závodu, sestavte tým se kterým budete závodit a hlavně nalaďte pořádně svůj stroj. Malí, velcí, mladí, staří prostě všichni, kteří si na to troufnou.

Pro stánkaře

Bez prodejních stánků by to nebylo ono. Takže všichni, co se chcete zúčastnit naší show a chcete si postavit stánek s občerstvením, hračkami, moto tématikou, tak neváhejte a registrujte se. Kapacity jsou omezené. Registrovat se můžete ZDE.

Veterán sraz

Co by to bylo za legendární závod nebo legendární okruh, když by u toho nebyli i ti, kterým to vše patří a to veteránisti. Protože jsme všichni lidi, co se rádi sdružují a ukazují své veteránské miláčky očím. Rozhodli jsme se zorganizovat při této příležitosti i VETERÁN SRAZ. Pro ty, kteří se chtějí srazu zúčastnit je více informací ZDE

Veterán burza

Aby jste si všichni mohli domů odnést nejenom spoustu zážitků, plný žaludek, ale také něco hodnotného, tak budeme mít při tomto závodě i Veterán burzu.

Pro prodejce více informací ZDE